۳DRudder: کنترل کننده واقعیت مجازی با پا

بدون دیدگاه

کنترل کننده واقعیت مجازی با پا

 شرکت تکنولوژیِ ۳DRudder یک وسیله جانبی واقعیت مجازی را در نمایشگاه CES 2018 در ماه ژانویه به نمایش خواهد گذاشت. نمایشگاه CES هر سال در ماه ژانویه در لاس وگاس امریکا برگزار می‌شود و در آن لوازم الکترونیکی، گجت‌ها، ابزارهای موبایل، واقعیت مجازی و تکنولوژی های جدید رونمایی می‌شوند. این شرکت از آخرین نسخه کنترل کننده حرکات پا رونمایی خواهد کرد که مناسب استفاده گیمرها است تا لذت حضور در فضای بازی های کامپیوتری را بیش از پیش درک کنند.

هم چنین به وسیله این کنترلر حرکت در دنیای واقعیت مجازی نیز ممکن می شود و در کنار کنترل کننده های دستی مورد استفاده در VR، این شرکت پیشتاز معرفی “کنترل کننده واقعیت مجازی با پا” به علاقه مندان این حوزه خواهد بود.

یکی از مشکلات اصلی در ساخت تجربه غوطه وری در فضای اتاق در واقعیت مجازی، مشکل محدودیت فضاست. وسیله کنترل کننده واقعیت مجازی با پا این مشکل را حل خواهد کرد. این وسیله با ایجاد امکان کنترل حرکت با پا در حالیکه کاربر نشسته است، نه تنها تجربه ای شهودی و واقعی تر را نسبت به سیستم های فعلی برای کاربر فراهم می کند، بلکه با آزاد سازی دست کاربر از کنترلر های دستی، تجربه غوطه وری بهتری را خواهد ساخت.

این شرکت که در سال ۲۰۱۴ در Marseille افتتاح شد، برنده جایزه نوآوری CES در واقعیت مجازی، بازی سازی و مقوله های فناوری در دسترس برای ۲ سال اخیر شده است.

 

کنترلر پا 3drudder در واقعیت مجازی

قابلیت شهودی کنترلر ۳DRudder :

کنترل کننده واقعیت مجازی با پا ویژگی های مهمی دارد که می تواند انقلابی جدید در سخت افزارهای واقعیت مجازی ایجاد کند.

اولا، این کنترلر بسیار شهودی تر از سیستم های فعلی است. با کج کردن این وسیله رو به جلو کاربر به سمت جلو حرکت می کند و فورا با مسیر های عصبی (نورولوژیکی) که اکثر انسان ها بین مغز، پاها و حرکات دارند کار خواهد کرد. این ویژگی کار را برای کاربران عادی برای انجام بازی های واقعیت مجازی بسیار آسانتر خواهد کرد.

دوما، از آنجا که وسیله کنترل کننده واقعیت مجازی با پا در حالت نشسته استفاده می شود، با همان شیوه همیشگی بازی گیمرها – یعنی در حالت استراحت و نشسته در وقت های اضافه شان- انطباق دارد. از سوی دیگر استفاده از این کنترلر در حالی که کاربر نشسته است به این معنی است که خستگی کاربر کمتر در روند لذت از بازی مشکل ساز خواهد شد.

 

بیانیه شرکت:

“…ما ۳DRudder را بدون هیچ گونه قطعه مکانیکی طراحی کرده ایم تا هرکس با هر سن و جنسیتی بتواند از آن استفاده کند. چه شما یک خانم ظریف باشید یا یک آقای قوی، ما از تعادل طبیعی بدن شما و بازخورد قدرت پاهایتان برای برگشتن ۳drudder به حالت استراحت استفاده می کنیم.

وسیله جانبی کنترل کننده واقعیت مجازی با پا ۳DRudder هم اکنون در MSRP با قیمت ۱۳۹ دلار در دسترس است. (MSRP مخفف عبارت The manufacturer’s suggested retail price و به معنی قیمت پیشنهادی شرکت تولید کننده کالا برای عرضه در خرده فروشی ها است که در متعادل سازی قیمت های یک کالا در مکان‌های مختلف نقش مهمی را ایفا میکند.)

چگونگی عملکرد این کنترلر را می توانید در ویدئوی زیر ببینید!

کنترلر حرکات پای ۳DRudder قابلیت استفاده در کنار انواع هدست های واقعیت مجازی مشهور شامل هدست HTC Vive، هدست واقعیت مجازی Oculus Rift و Oculus Rift S، و نیز WMR VR headsets (واقعیت ترکیبی ویندوز) مانند هدست VR ادیسه سامسونگ را دارا می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *