سرمایه گذاری شتاب دهنده HTC روی ۲۶ استارتاپ واقعیت مجازی جدید

بدون دیدگاه

سرمایه گذاری HTC Vive x روی استارتاپ واقعیت مجازی

استارتاپ واژه ای است که اخیرا در اخبار دنیای فناوری زیاد به گوش می خورد. این واژه در توصیف کمپانی های نوپایی به کار می رود که راه حل های نوینی را برای حل مسائل ارائه می کنند. اما این استارتاپ ها معمولا در ابتدای کار با مشکلاتی از قبیل مشکلات مالی، شناخت بازار، ایده پردازی و … مواجه می شوند که احتمال شکست آن ها را افزایش می دهد. در راستای حل این مشکلات مفهوم جدیدی به نام شتاب دهنده (Accelerator) شکل گرفت که به معنی تیم یا شرکتی است که از لحاظ مالی، فکری و … از استارتاپ ها حمایت می کند. یکی از این شرکت ها HTC VIVE است که برنامه شتاب دهنده این شرکت تحت عنوان شتاب دهنده VIVE X شناخته می شود و هدف گذاری آن جهانی و در راستای حمایت از پیشرفت تکنولوژی های VR و مشخصا هر استارتاپ واقعیت مجازی مستعد است. شرکت HTC اعلام کرده است که آخرین سری از شرکت های استارتاپ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به برنامه شتاب دهنده VIVE X این شرکت اضافه شده است. شرکت هایی که سرمایه گذاری HTC  را به عنوان بخشی از برنامه دریافت می کنند شامل یک شرکت سازنده سیستم کنترل مغز، و شرکت هایی است که ابزارهای محتوا و موتورهای مدیریت رفتار را توسعه می دهند.

به کمک برنامه حمایتی شتاب دهنده VIVE X، هر استارتاپ واقعیت مجازی تحت آن، دسترسی بی نظیری به تخصص، منابع، برنامه ریزی و منابع شبکه به دست می آورد. هدف اصلی HTC VIVE این است که این شرکت ها به اندازه کافی به بلوغ رسیده و وارد بازار تجاری شوند و به آنها کمک شود تا در اکوسیستم جهانی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مشارکت نمایند.

مارک متیس، قائم مقام شرکت HTC VIVE  تصریح می نماید: “تمرکز ما با برنامه VIVE X بر این است که با شرکت های استارتاپ واقعیت مجازی در سراسر جهان همکاری داشته باشیم که نقاط ضعف صنعت نوین VR را حل کرده و تجربه کاربری در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را بهبود می بخشند. این سومین سری از همکاری های ماست که با تیم های فوق العاده با استعداد و امیدوار کننده همراه شده ایم، شرکت هایی که بر تکنولوژی های پایه ای و حوزه های کلیدی شامل مراقبت های بهداشتی، سرگرمی و آموزش و پرورش متمرکز هستند. ما همچنان به سرمایه گذاری بسیار فعال در هر دو حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ادامه می دهیم، و برای همکاری با گروه بعدی از تیم های نوآور و فناوری هایی که آینده را شکل می دهد هیجان زده ایم.”

از زمان راه اندازی در ماه ژوئیه ۲۰۱۶، VIVE X بر روی تقریبا ۸۰ شرکت استارتاپ واقعیت مجازی سرمایه گذاری کرده است و به این ترتیب به عنوان فعال ترین سرمایه گذار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در جهان شناخته می شود.

آخرین استارتاپ های واقعیت مجازی که مورد حمایت VIVE X قرار گرفته اند:

بیایید نگاهی بیندازیم به برخی از شرکت هایی که به عنوان بخشی از آخرین دور سرمایه گذاری HTC مورد حمایت قرار گرفته اند:

Neurable :  به کمک نوآوری های اخیر در علوم اعصاب و آموزش ماشین در حال توسعه سیستم رابط مغز و کامپیوتر برای کنترل تجربیات واقعیت مجازی است. نکته کلیدی در این مورد تفسیر سیگنال های مغزی (الکتروانسفالوگرافی) است که امکان ورود اطلاعات تعاملی در لحظه را فراهم می کند و پتانسیل کنترل تقریبا فوری و بدون وقفه تجربیات همه جانبه واقعیت مجازی را داراست.

QuarkVR : این شرکت در حال ساخت نسل بعدی تکنولوژی فشرده سازی و رسانه جاری است (ارسال اطلاعات به نحوی که همزمان با ارسال از طرف فرستنده محتوا، توسط گیرنده قابل دریافت و نمایش باشد) تا در سخت افزارهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده  مستقل از اینترنت مورد استفاده قرار گیرد. این نرم افزار مستقل از سخت افزار عمل نموده و از ۴K در وضوح تصویر معادل بینایی انسان پشتیبانی می کند و ده ها کاربر را قادر می سازد به طور همزمان در محیط یکسان به دریافت اطلاعات لحظه ای بپردازند.

Yue Cheng Tech : این شرکت چینی چشم انداز اهداف خود را برای تبدیل شدن به Netflix حوزه واقعیت مجازی تنظیم کرده است. علاوه بر این دارای بیش از ۳۰۰ محتوای VR با کیفیت از حدود ۵۰ شریک مختلف است. این شرکت همچنین اولین سینمای حرفه ای واقعیت مجازی در جهان را ساخته است.

Astral Vision : شرکت آسترال ویژن که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است، جاذبه های سوارشدنی شهربازی ها یا تم پارک های موجود و تجربه استفاده از وسایل حرکتی تفریحی آنها را به جاذبه های واقعیت مجازی تبدیل می کند و می تواند راه خوبی برای بخشیدن طراوت مجدد به روش های تفریحی باشد. به این ترتیب می توانید در عین لذت بردن از سواری خود بر ترن هوایی با سرعت و چرخش و حس کردن فشار جاذبه؛ همزمان با دایناسورها بجنگید یا توسط فضایی ها مورد حمله واقع شوید! به شهربازی های قرن ۲۱ خوش آمدید!


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *