سرمایه گذاری HTC روی ۲۶ استارتاپ جدید واقعیت مجازی

بدون دیدگاه

سرمایه گذاری HTC روی واقعیت مجازی

استارتاپ واژه ای است که اخیرا در اخبار دنیای فناوری زیاد به گوش می خورد. این واژه در توصیف کمپانی های نوپایی به کار می رود که راه حل های نوینی را برای حل مسائل ارائه می کنند. اما این استارتاپ ها معمولا در ابتدای کار با مشکلاتی از قبیل مشکلات مالی، بازارشناسی، فکری و … مواجه می شوند که احتمال شکست را برای آن ها فراهم می کند. در راستای حل این مشکلات مفهوم جدیدی به نام شتاب دهنده یا Accelerator شکل گرفت که به معنی تیم یا شرکتی است که از لحاظ مالی، فکری و … از استارتاپ ها حمایت می کند. یکی از این شرکت ها HTC VIVE است که برنامه شتاب دهنده این شرکت تحت عنوان شتاب دهنده VIVE X شناخته می شود. شرکت HTC اعلام کرده است که آخرین سری از استارتاپ های فن آوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به برنامه شتاب دهنده VIVE X این شرکت اضافه شده است. شرکت هایی که سرمایه گذاری HTC  را به عنوان بخشی از برنامه دریافت می کنند شامل یک شرکت سازنده سیستم کنترل مغز، و شرکت هایی است که ابزارهای محتوا و موتورهای مدیریت رفتار را توسعه می دهند.

به کمک برنامه حمایتی  VIVE X، این استارتاپ ها دسترسی بی نظیری به تخصص، منابع، برنامه ریزی و منابع شبکه  به دست می آورند. هدف اصلی HTC VIVE این است که این شرکت ها به اندازه کافی به بلوغ رسیده و وارد بازار تجاری شوند و به آنها کمک شود تا در اکوسیستم جهانی واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مشارکت نمایند.

مارک متیس، قائم مقام شرکت HTC VIVE  تصریح می نماید: “تمرکز ما با برنامه VIVE X بر این است که با شرکت هایی در سراسر جهان همکاری داشته باشیم که نقاط ضعف صنعت را حل کرده و تجربه کاربری در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را بهبود می بخشند. این سومین سری از همکاری های ماست که با تیم های فوق العاده با استعداد و امیدوار کننده همراه شده ایم، شرکت هایی که بر تکنولوژی های پایه ای و حوزه های کلیدی شامل مراقبت های بهداشتی، سرگرمی و آموزش و پرورش متمرکز هستند. ما همچنان به سرمایه گذاری بسیار فعال در هر دو حوزه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ادامه می دهیم، و برای همکاری با گروه بعدی از تیم های نوآور و فن آوری هایی که آینده را شکل می دهد هیجان زده ایم.”

از زمان راه اندازی در ماه ژوئیه ۲۰۱۶ ، VIVE X بر روی تقریبا ۸۰ شرکت سرمایه گذاری کرده است و به این ترتیب به عنوان فعال ترین سرمایه گذار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در جهان شناخته می شود.

آخرین شرکت هایی که مورد حمایت VIVE X قرار گرفته اند:

بیایید نگاهی بیندازیم به برخی از شرکت هایی که به عنوان بخشی از آخرین دور سرمایه گذاری HTC مورد حمایت قرار گرفته اند:

Neurable :  به کمک نوآوری های اخیر در علوم اعصاب و آموزش ماشین در حال توسعه سیستم رابط مغز و کامپیوتر برای کنترل تجربیات واقعیت مجازی است. نکته کلیدی در این مورد تفسیر سیگنال های مغزی (الکتروانسفالوگرافی) است که امکان ورود اطلاعات تعاملی در لحظه را فراهم می کند و پتانسیل کنترل تقریبا فوری و بدون وقفه تجربیات همه جانبه واقعیت مجازی را داراست.

QuarkVR : این شرکت در حال ساخت نسل بعدی تکنولوژی فشرده سازی و رسانه جاری است (ارسال اطلاعات به نحوی که همزمان با ارسال از طرف فرستنده محتوا، توسط گیرنده قابل دریافت و نمایش باشد) تا در سخت افزارهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده  مستقل از اینترنت مورد استفاده قرار گیرد. این نرم افزار مستقل از سخت افزار عمل نموده و از ۴K در وضوح تصویر معادل بینایی انسان پشتیبانی می کند و ده ها کاربر را قادر می سازد به طور همزمان در محیط یکسان به دریافت اطلاعات لحظه ای بپردازند.

Yue Cheng Tech : چشم انداز اهداف خود را برای تبدیل شدن به Netflix حوزه واقعیت مجازی تنظیم کرده است. علاوه بر این دارای بیش از ۳۰۰ محتوای VR با کیفیت از حدود ۵۰ شریک مختلف است. این شرکت همچنین اولین سینمای حرفه ای واقعیت مجازی در جهان را ساخته است.

Astral Vision :  جاذبه های پارک های موجود و تجربه استفاده از وسایل حرکتی تفریحی آنها را به جاذبه های واقعیت مجازی تبدیل می کند و می تواند راه خوبی برای بخشیدن طراوت مجدد به روش های تفریحی باشد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *